אודות

"חווית חושים שמחברת בין אנשים טובים ואהבה לאוכל משובח"

סדנת הבשר המרגשת של חגית ורפי רוטנר פועלת כבר קרוב לארבע שנים ואירחה למעלה מ-2000 אורחים שהתענגו על נתחי פרמיום ואגדות עם טעם מעושן של פעם; "אין פעם אחת שחגית ואני לא אומרים אחד לשני; – כזו סדנה עוד לא הייתה לנו" אומר רפי…. סיפור שפותח את בלוטות הרוק.

ארבע שנים חלפו מאז הקימו חגית ורפי רוטנר את סדנת בשר RHR בחצר ביתם המזמינה בשביל שקט ורומנטי בין עצי אלון וגינות מטופחות, בקיבוץ שער העמקים, וכבר יש לו מסקנה ברורה על הקהל הישראלי: "עם ישראל למד איזה בשר לאכול ואיך לאכול אותו, אבל יש פער עצום בין הידע לבין מה שמוכרים לנו בקצביות השונות, שברובן לא עונות על הדרישות של הישראלי המבין בבשר ".

הרומן של רוטנר, בן 64, כלכלן במקצועו, עם הבשר, הולך 40 שנים אחורה, כשגדל בנס ציונה כבן לאמא שלדבריו "נחשבה יחד עם האמא שלה סבתו, בעיני כל הסובבים אותן כבעלות יכולות בלתי רגילות בתחומי הבישול והאפייה. אצלנו השקיעו הרבה מאוד מחשבה והרבה אהבה בכל מנה, וכמשפחה אכלנו טוב ואכלנו טעים מאוד", הוא מספר.

בטיול לארגנטינה נדבק בתשוקה האין סופית לנתחים הצלויים העסיסיים מלאי הטעם והארומה. "לפני 36 שנים שם  בארגנטינה, נתקלתי בתופעה ה"מעצבנת" ביותר שיש. " לא משנה לאיזו מסעדה נידחת נכנסת, הסטייק היה תמיד רך, נימוח ועשוי במדויק, וכישראלי צעיר בשנות השמונים, שפגש בעיקר בשר מעובד  ו"סוליות", התפעלתי- איך זה מצליח להם כל פעם מחדש".

לפני 28 שנים הכיר את חגית, לה נישא ועבר להתגורר איתה בקיבוץ שער העמקים, שם עבד במספר תפקידים, אבל שדון האהבה לבשר לא הפסיק להציץ מכתפו.

"אנחנו משפחה שאוהבת בשר", מספר רוטנר, "ומהיום שהכרתי את חגית,- הבשר ובמיוחד הבשר על האש הוא אוכל שמשקיעים בו אצלנו. הדבר הזה מגיע לכך שגם כאשר אנחנו הולכים למסעדות ומזמינים מנות בשר, קשה מאוד לרצות אותנו, כי הרגלנו את עצמנו לרמה הגבוהה ביותר". ההרגשה הזאת, הוא מוסיף בהתרגשות, הובילה אותו להגשמת החלום שלו.

"לפני כארבע שנים ערכנו שיפוץ כולל בבית, שכלל גם התקנה של מרפסת  ענק ופינת גריל מקצועית ברחבה הצמודה. דבר הוביל לדבר ולאחר חצי שנה חגית ארגנה לי מסיבת יום הולדת בחוף הים, לשם הגיעו כל משפחתי. ובין המתנות היתה מתנה מאחי ומשפחתו – שובר לסדנת בשר בצפון, זה בדיעבד היה הרגע שהרגשתי שכל הכוכבים מסתדרים בשורה אחת- אני חייב לחלוק מהידע שלי ומהתשוקה שלי לבשר לאחרים", מספר רוטנר בעיניים נוצצות מהתלהבות.

תוך חודשיים הרעיון קרם עור וגידים והפך לעסק ,ומיד נכנסו ראשוני המשתתפים בסדנאות, ראשונים מתוך למעלה מ-2000 אורחים. "בחלק מכריע של הסדנאות קורה קסם שקשה לי מאוד להסביר אותו. מגיעים אנשים לכאורה מקצוות שונים לגמרי, כל אחד עם האופי שלו, הגיל שלו, הסיבה שלו למסיבה, וגם החשדנות שלו. תוך כמה דקות, בדרך כלל עם נתח הקצבים הראשון  שיורד מאש, הלבבות נפתחים, המבטים מצטלבים וכולם הופכים לחבורה קסומה ומגובשת", אומר רוטנר.

"צריך להבין", מוסיף רוטנר, "שהתשוקה וההתלהבות שלנו אל הבשר היא עוצמתית במיוחד. אני למשל אוהב את נתחי הסינטה והפיקניה, אני מסוגל לומר שכשנתח הסינטה או הפיקניה יורד מהאש נחתך כחמאה, רך ועסיסי וסוחט קריאות התפעלות, אני מרגיש מאושר ונרגש כמו אבא בלידה, והייתי כבר בשש לידות ".

רוטנר חושב שהייחודיות של סדנאות הבשר שלו ושל חגית טמונה דווקא בעובדה שהסדנא שלהם היא פשוטה במובן הטוב של המילה. "דרך התשוקה שלנו לבשר ואנשים, אנחנו מצליחים ליצור שילוב שהוא לא מנקר עיניים, מכניסים אנשים אלינו הביתה לקודש הקדושים ומעניקים להם חוויה מרגשת של אוכל טוב, בשר משובח, תפריט תוספות עשיר ומענג, ידע הדרכה ומתכונים וחברת  ואנשים שבאים כדי ללמוד ולהעביר חוויה נעימה ושמחה בת כמה שעות, בעולם שבו חסרות לנו חוויות אמתיות.   נתחי הבשר שאותם אוכלים אצלנו הם אך ורק נתחי פריים, בכמויות גדולות ומפנקות ותוספות מדהימות שחגית מכינה במטבח הביתי שלנו".

 

"ישראל נמצאת  אחרי לא מעט מדינות בתחום הבשר", טוען רוטנר, "הטעם הישראלי משתבח, ורואים שבזמן האחרון הישראלים לומדים לדעת מה לבקש מהקצב, מה לאכול ואיך להכין אותו, ועדיין, יש המון בורות, שמנוצלת על ידי חלק גדול מהקצבים כדי למכור לנו נתחי בשר שלא רצינו מלכתחילה.

רוטנר מספר שהמטרה הסופית היא לפתח עיסוק שכולו מתוך אהבה והנאה, לגיל הפרישה, "יש לנו מטרה שבעשור הקרוב, עד שנפרוש, נוכל לחלוק את האהבה הגדולה שלנו עם עוד אלפי ישראלים, לחבר ביניהם ולחשוף אותם לעולם שכולו רגעים נעימים וטובים של אוכל וביחד".

סדנת הבשר RHR של חגית ורפי רוטנר מארחת אוהבי בשר מדי שבוע.