סדנת בשר – נתחי בשר מובחרים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
סדנת בשר

תמיד עניין אתכם לדעת מהם הנתחים המובחרים ביותר של הפרה? לנו בסדנת הבשר RHR יש את התשובות! בואו ותגלו יחד איתנו איזה נתחים הם הכי טעימים. ממנה עשוי ההמבורגר? ואיך לעשות אותו עסיסי? ומה כל כך מיוחד בקרפצ'יו? את כל התשובות האלו אתם תוכלו לקבל בסדנת הבשר שלנו אבל עד אז, בואו ונגלה תחילה אילו נתחי בשר מובחרים הם המוכרים ביותר שסביר להניח שרובכם הגדול כבר שמעתם עליהם.

איך נולד הסטייק?

פרות הן אחד מסוגי הבשר הנצרכים ביותר בעולם. הבשר מפרות ידוע כבשר בקר ומשמש במגוון מנות כגון המבורגרים, סטייקים, תבשילים וצלי. צריכת בשר בקר היא נורמה תרבותית במדינות רבות, ולעתים קרובות הוא נחשב למזון יסוד בדיאטות רבות.

תהליך אכילת הפרה כולל מספר שלבים. ראשית, הפרה גדלה בחווה והיא מוזנת בתזונה של דשא או דגן. לאחר שהפרה מגיעה לגיל ומשקל מסוימים, היא נשלחת למשחטה שם היא מומתת ומעובדת לנתחי בשר שונים.

את הנתחים השונים אתם יכולים למצוא בכל קצביה איכותית והנה דוגמה לכמה מהם.

נתחי בשר פרה: הבנת החלקים השונים של הפרה

כשמדובר בבישול בשר בקר, הבנת הנתחים השונים של בשר פרה היא חיונית. לכל נתח מאפיינים ייחודיים משלו, המשפיעים על טעמו, המרקם ושיטת הבישול שלו. במאמר זה, נסקור מקרוב את הנתחים השונים של בשר פרה ומה מייחד אותם.

  1. צ'אק הצ'אק הוא הכתף הקדמית של הפרה והוא נתח בשר בעל טעם ובמחיר סביר. זה קצת קשה בגלל נוכחות של רקמת חיבור, אבל זה מושלם לשיטות בישול איטי כמו צלייה, תבשיל או צלייה בסיר. צ'אק מצוין גם להכנת בשר בקר טחון.
  2. צלעות הצלע ממוקמת בין הצ'אק והחלציים והיא אחד מנתחי הבקר הפופולריים ביותר. הוא ידוע בשיש העשיר שלו, מה שהופך אותו לרך וטעים. סטייק ריביי ופריים ריב הם הנתחים המפורסמים ביותר מקטע זה. הכי טוב לבשל אותם על הגריל או במחבת ברזל יצוק.
  3. מותן קצר החלציים הקצרים הם נתח בשר רך הממוקם בחלק האחורי של הפרה. הוא מכיל שניים מנתחי הבקר הפופולריים ביותר: ה-T-bone וה-Porterhouse. הנתחים האלה מושלמים לצלייה, צלייה או צריבה במחבת.
  4. סינטה הסינטה ממוקמת בין החלצית הקצרה לעגול והיא קצת יותר קשה מהחלקה הקצרה. עם זאת, זה עדיין נתח בשר נהדר, והוא מושלם לצלייה
  5. חזה החזה ממוקם בקדמת הפרה והוא נתח בשר קשיח הדורש שיטות בישול ארוכות ואיטיות כמו עישון או צלייה. הוא משמש לעתים קרובות להכנת קורנביף או פסטרמה.

 

סדנת בשר RHR – תנו למומחים לעזור לכם!

הבנת הנתחים השונים של בשר פרה חיונית לבישול מנות בקר טעימות. לכל נתח מאפיינים ייחודיים משלו, המשפיעים על טעמו, המרקם ושיטת הבישול שלו. בין אם אתם צולים סטייק T-bone או מבשלים צלי בסיר איטי, הכרת הנתח המתאים לעבודה תעזור לכם להשיג את המנה המושלמת בכל פעם.

אנחנו בסדנת RHR מזמינים אתכם לחוויה בלתי נשכחת שכוללת בתוכה מגוון עשיר וקולינרי של הנתחים המובחרים ואיך נכון להכין אותם. בואו ונכיר יחד את כל הנתחים הטעימים והמיוחדים שמוצגים בסדנה שלנו. נטעם מנתח הקצבים, נכין המבורגר עשיר בטעמים וניחוחות, ונטעם ממבחר הסטייקים המיוחדים שלנו בסדנה. בואו לבקר אותנו בצפון הארץ ויחד עם כל בני המשפחה שלכם להנות מהסדנה הטעימה ביותר.

מאמרים נוספים